Nowe Katalogi Producentów


23.04.2024 09:56

Producenci węży i złączy przemysłowych, chcąc utrzymać najwyższy poziom swoich produktów, nieustannie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania i wzbogacają swoją ofertę o nowe produkty, które często są efektem z jednej  strony, wychodzenia na przeciwko oczekiwaniom potencjalnych klientów, a z drugiej postępowi i innowacyjnym pomysłom inżynierów, czy projektantów. Pojawiają się nowe materiały, lub znane już wcześniej materiały znajdują nowe zastosowania. Do znanych już i sprawdzonych produktów wprowadza się modyfikacje, które mają ułatwiać użytkowanie, lub zwiększać ich żywotność. Najczęściej jednak, katalogi są aktualną listą dostępnych produktów.

skladka-katalogi

Katalogi GEKA

Karasto jest jedną z tych firm, które nieustannie wprowadzają na rynek nowe i innowacyjne rozwiązania. Ich najnowszy katalog przedstawia poza znanym systemem złączy kłowych GEKA® plusrównież nowy system do nawadniania kropelkowego, wraz z urządzeniami do programowania automatycznego czasu nawadniania. W katalogu szeroko poświęcono temu systemowi cały rozdział 7.

geka-drip-systemi

W najnowszym katalogu również warto zwrócić uwagę, na wprowadzone nowe zwijadła, oraz wzbogaconą ofertę oryginalnych węży ogrodowych i płaskich do przesyłu wody. Przechowywaniu węży i wężom ogrodniczym poświęcono cały rozdział 5, a wśród nich zasługuje na uwagę kompletne urządzenie GEKA plus Regnerwagen RW40. Jest to wózek na wąż, ze zwijadłem i 40 metrowym wężem ogrodowym dodatkowo wyposażony w zraszacz sektorowy V80 o rozrzucie do 11,5 metra. Solidne wykonanie ze stali malowanej proszkowo zapewnia długą żywotność konstrukcji, dzięki czemu urządzenie świetnie będzie się sprawdzać przy profesjonalnym utrzymaniu trawników i zieleni w parkach miejskich, ogrodach przyhotelowych, czy nawet przy utrzymaniu obiektów sportowych, tym bardziej, że jego mobilność pozwala na łatwy i szybki montaż i demontaż, oraz zastosowanie w innym miejscu.

geka-zwijadlo-zraszacz-RW40

Warto również zwrócić uwagę na broszury, które KARASTO aktualizuje na bieżąco, zamieszczając w nich produkty nowe, które zamierza wprowadzić do dystrybucji w trakcie sezonu. W najnowszej ulotce Karasto prezentuje nową serię zwijadeł, jako kompletnych rozwiązań do profesjonalnego zastosowania przy utrzymaniu porządku i czystości, w myjniach, warsztatach, a nawet kuchniach, czy w produkcji żywności, gdzie obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące utrzymania higieny i urządzeń mających kontakt z żywnością, zwłaszcza w rzeźniach, masarniach czy mleczarniach.

geka-zwijadlo-EA15KSK

Katalogi LÜDECKE

LÜDECKE, to kolejna z niemieckich firm, która chętnie wprowadza do swojej oferty nowości i innowacyjne rozwiązania techniczne, które mają ułatwić pracę. Producent ten, dużą uwagę poświęcił na zagwarantowanie większego bezpieczeństwa operatorom, którzy na co dzień obsługują różnego rodzaju urządzenia stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia. LÜDECKE wzbogaciło również ofertę różnych wariantów produkowanych  szybkozłączy i złączy, wprowadzajc nowe figury i rozmiary do już istniejącej oferty. Każdy nowy produkt został w katalogu oznaczony jako nowość. 

ludecke-nowosc

Wśród nowości w katalogu, na uwagę zasługują szybkozłączki pneumatyczne z serii ESIFK o DN 7,8. ELementy te pozwalają na łatwą identyfikacje różnych obwodów w miejscach gdzie wymagane są różne parametry dla transportowanych mediów, czy chociażby zapobiegają niewłaściwemu połączeniu zwrotnemu, na jednej tablicy rozdzielczej. Zarówno szybkozłączki jak i wtyki, posiadają oznaczenia kolorystyczne, dzięki anodyzowanym, barwionym tulejom i pierścieniom. Dodatkowo Szybkozłączki i wtyki są kodowane, oraz posiadają różne kształty, dzięki czemu nie jest możliwe połączenie złączek w różnych kolorach.

ludecke-opti-flow-ESIFK

Kolejną nowością w katalogu są pneumatyczne szybkozłączki z systemem odpowietrzającym, czyli seria ESAISoraz seria ESOIS o rozmiarze DN 5,5. Stworzono je dla zwiększenia bezpieczeństwa operatorów pracujących z przewodami transportującymi sprężone powietrze pod ciśnieniem. Specjalna konstrukcja zapobiega powstawaniu przy rozłączaniu efektu "biczowania" końcówki przewodu (whiplash effect), oraz redukuje hałas. Podłączanie i rozłączanie odbywa się inaczej niż w standardowych szybkozłączkach i przebiega według poniższej instrukcji. Odłączanie możliwe jest dopiero po spadku do bezpiecznej wartości ciśnienia resztkowego w złączu.

ludecke-opti-flow-ESOIS

Nowością są również szybkozłącza do przesyłu sprężonego powietrza o popularnym w krajach skandynawskich profilu wtyku, z serii ESSCIG o DN 10

ludecke-pneumatyka-ESSCIG

Wśród szybkozłączy stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych do regulacji temperatury, na uwagę zasługują złącza z rewolucyjnym systemem labiryntowym "Temp Secure" z serii ESHGT i ESHGTE o DN 13. Złącza te poleca się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przestrzeganie surowych wymogów bezpieczeństwa. Opatentowane rozwiązanie TempSecure, zwiększa bezpieczeństwo ludzi pracujących przy urządzeniach oraz samych maszyn, które mogą zostać np. uszkodzone z powodu braku chłodzenia. Zabezpiecza to również hale produkcyjną przed niekontrolowanym wyciekiem czynnika regulującego temperaturę, co może narazić producenta na znaczne straty finansowe, w przypadku stosowania specyficznego i drogiego czynnika. Zwiększone jest również bezpieczeństwo środowiska naturalnego, do którego może wydostać się chłodziwo.

ludecke-temp-secure-ESHGT-ESHGTE

Nowością jest wprowadzenia technologii Liqui Safe, czyli szybkozłączy suchoodcinających do cieczy, zwanych również "niekapiącymi" z serii ESCBN. Szybkozłącza te, charakteryzuje brak przestrzeni wewnątrz szybkozłączki, w której pozostaje ciekłe medium. Dzięki tej budowie nie ma możliwości utworzenia się kropli cieczy, przy rozpinaniu złącza. Minimalna ilość medium, utworzy bardzo cienką warstwę na wtyku, w postaci "filmu", jednak cieczy jest zbyt mało aby utworzyła się kropla, a co za tym idzie wyciek. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczne jest utrzymanie otoczenia przewodów i ich połączeń w higienicznej czystości, suchego, oraz tam gdzie medium ze względu na swoje właściwości, nie może się wydostawać poza instalacje. Przykładem takiego zastosowanie jest chłodzenie cieczą przemysłowych systemów informatycznych, takich jak serwerownie. Systemy komputerowe, działające pod napięciem elektrycznym wytwarzają podczas pracy ogromne ilości ciepła, które najlepiej schładzać wodą. W takich systemach, nie może dochodzić do jakichkolwiek wycieków płynów, bo spowodowałoby to nieodwracalne uszkodzenie serwerów. Jednocześnie konserwacja i wymiana systemów chłodzenia, nie może narażać urządzeń na zanieczyszczenie płynem chłodzącym. Dostępne są w trzech wielkościach czyli DN 4, DN 6 i DN 9.

ludecke-suchoodcinajace-liqui-safe

Nowy jest również system szybkozłączy Water Profi przeznaczony do nawadniania w ogrodnictwie, z serii WPN i WSD

ludecke-water-profi-WPN

Katalogi i broszury ESPIROFLEX

Hiszpański producent węży technicznych z tworzyw termoplastycznych, to nowość w naszej ofercie. Zamieszczony katalog zawiera wszystkie produkty, o różnym zastosowaniu, które w ofercie posiada ten producent. Wśród wielu produktów, warto zwrócić uwagę na serię METALPRESS, techniczne węże przemysłowe do różnych zastosowań oraz węże asenizacyjne z serii TRANSFORT, przeznaczone do pracy również w trudnych warunkach zimowych.

espiroflex-katalog

Bardzo wygodnym narzędziem, dla wszystkich tych, którzy specjalizują się w dostarczaniu węży stosowanych w rolnictwie, w tym przetwórstwie mleka, hodowli zwierząt, uprawie zbóż, hodowli warzyw, sadownictwie a nawet rybołówstwie jest broszura z produktami wybranymi do takich zastosowań. Wygodne i rzeczowe polskie opisy zastosowania węży, pomogą wybrać odpowiedni artykuł do określonej aplikacji. Dodatkowo, wszystkim regionalnym dostawcom obsługującym rolnictwo, którzy będą zainteresowani wprowadzeniem do swojej oferty produktów ESPIROFLEX, zapewnimy wsparcie w postaci papierowych wersji tejże broszury w języku polskim. Aby nawiązać współpracę, wystarczy skontaktować się z  OPIEKUNEM MARKI ESPIROFLEX  jerzy.sobolewski@intertech.info.pl.

espiroflex-rolnictwo

Katalogi REHAU

Ceniony na całym świecie niemiecki koncern REHAU, dostarczający najróżniejsze wyroby z tworzyw sztucznych, w swojej bogatej ofercie posiada również węże, szybkozłącza i armaturę do ogrodu. W katalogu bogatej oferty węży technicznych, znajduje się popularny wąż igielitowy, o szerokim zastosowaniu RAUCLAIR-E, czy wzmocnione tekstylnym oplotem techniczne węże RAUFILAM-E, często stosowane w przemyśle spożywczym. Wśród wielu węzy, warto zwrócić uwagę na wąż przeznaczony do transportu wody pitnej, przeznaczony do obsługi m. in. food truck'ów i kamperów, czyli RAUAQUA VARIOFLEX plus. Warto również zwrócić uwagę na specjalistyczny wąż, stosowany w do konstrukcji pojazdów obsługujących wolnostojące toalety bezodpływowe, potocznie nazywane "TOI TOI", czyli wąż asenizacyjny RAUSPIRAFLEX TOITEC

rehau-rauclair-katalog

Niemiecki producent, posiada również bardzo bogatą ofertę produktów przeznaczonych do użytku w ogrodzie. Pełen katalog produktów do ogrodu i zastosowania przydomowego zawiera propozycje węży o zróżnicowanej intensywności pracy, wśród których swoją jakością wyróżnia się seria PREMIUM, na czele z wężem QUATTROFLEX PROFI, przeznaczonym do intensywnego nawadniania zwłaszcza przy utrzymaniu obiektów sportowych, dużych parków i ogrodów, obiektów komunalnych oraz przy domach, gdzie jest potrzeba intensywnej pielęgnacji terenów zielonych. Dla mniej wymagających użytkowników, którzy cenią wygodę i prostotę obsługi, a jednocześnie chcą mieć większy wybór estetyczny wśród produktów, przeznaczone są zestawy zawierające plastikowe szybkozłączki ogrodowe wraz z przyłączem i zraszaczem z serii TREND - COOL TOUCH. Wielu użytkowników zwróci uwagę na system wtykowych szybkozłączy ogrodowych, kompatybilny z szybkozłączami "GARDENA" wykonanymi z tworzywa sztucznego, co pozwoli na rozbudowę przydomowej instalacji nawadniającej.

rehau-ogrod-katalog

Katalog TECNOVIELLE

Tecnovielle S.p.A., firma założona w 1980 roku, znana jest z dostarczania wysokiej jakości produktów, w tym zaworów kulowych oraz złączek mosiężnych dla rur polietylenowych. Sukces firmy wynika z konsekwentnie utrzymywanej jakości, zaawansowanej obsługi klienta, skrupulatnej organizacji i ciągłego zaangażowania. Produkty firmy są projektowane z naciskiem na trwałość, co gwarantuje ich długowieczność. Dodatkowo, Tecnovielle szczyci się produkcją w całości realizowaną we Włoszech (Made in Italy), co odbywa się w doskonale zorganizowanym i efektywnym zakładzie produkcyjnym.

Jednym z ciekawszych produktów w zamieszczonym katalogu, jest mosiężny zawór kulowy, typ 140, który charakteryzuje się zastosowaniem wbudowanego wymiennego filtru. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania w instalacji dodatkowych filtrów. Zawór świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie musimy mieć pewność, iż przesyłane medium, nie będzie zawierało cząstek stałych, mogących uszkodzić elementy urządzeń, lub wrażliwych na uszkodzenia elementów instalacji. Wymienny filtr, umożliwia łatwe czyszczenie, bez potrzeby wymiany całego zaworu.

 

tecnovielle-katalog

100%
JAKOŚĆ
 
7500
Ponad 7500 rodzajów
węży i złączy
25 lat
Blisko 25 lat
doświadczenia
24h
95% asortymentu realizujemy
od 24h do 7 dni roboczych

Potrzebują Państwo porady technicznej?

Prosimy o kontakt, pomożemy Państwu fachowym doradztwem:

(+48) 75 615 20 30 biuro@intertech.info.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostarczania lepszej jakości usług. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.