Pakowanie węży


19.12.2023 12:33

Dla wielu naszych odbiorców, przygotowanie paczki z zamówionym towarem, wydaje się trywialną sprawą, tymczasem wcale takie nie jest. Przygotowanie przesyłki, konfekcjonowanie zlecenia musi spełniać kilka warunków tak, aby ostateczny użytkownik naszych produktów mógł w pełni korzystać z ich funkcjonalności. Aby to uzyskać, przygotowane paczki muszą zapewniać bezpieczeństwo towarom i osobom je dostarczającym podczas transportu.

paczki

Konfekcjonowanie zamówienia

Jednym z wyzwań, z którym zmagają się nasi pracownicy przy kompletowaniu zamówień, jest ilość asortymentu, który znajduje się w ciągłym obrocie w INTERTECHu. Obecnie posiadamy blisko 7500 rodzajów węży, złączy, zaworów, obejm i akcesoriów. Aby odnaleźć się w takiej ilości różnych, a czasem bardzo podobnych do siebie artykułów, konieczne jest zachowanie porządku i dokładne opisywanie towarów. Wymaga to również od naszych pracowników doskonałej znajomości asortymentu i małych różnic pomiędzy poszczególnymi towarami, które bardzo łatwo jest ze sobą pomylić.

porownanie-asortymentu

W powyższym przykładzie pokazujemy trzy różne szybkozłączki marki LÜDECKE, wykonane ze stali szlachetnej. Każda z nich ma inną funkcjonalność, a co za tym idzie numer artykułu oraz cenę. Wyglądają niemal identycznie, dlatego nasi pracownicy muszą łatwo potrafić odróżnić od siebie każdą z nich.

Dlatego drobne elementy, takie jak te szybkozłączki, są umieszczane w opisanych kuwetach tak, aby był do nich łatwy i szybki dostęp, oraz aby było łatwo zlokalizować miejsce ich magazynowania i odróżniać je od siebie.

magazyn-szybkozlaczki

Dlaczego istotny jest szybki dostęp? Z uwagi na ilość paczek, która jest przygotowywana każdego dnia, tak aby klient zamawiający towar za pośrednictwem internetu, dostał w nienaruszonym stanie dokładnie to, co zamówił. W ciągu miesiąca, przygotowywanych jest ponad 2000 wysyłek zawierających nawet 8000 różnych artykułów.

Nie tylko złączki mogą nastręczać problemy w identyfikacji artykułu. Bardzo podobnie jest z wężami, gdzie produkty różnych producentów, o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu, mogą wyglądać niemal identycznie. 

magazyn-weze

Widoczny na przykładzie wąż do nawożenia naturalnego, składowany jest w magazynie w rolkach i opatrzony właściwą etykietą, co pozwala go szybko zidentyfikować osobie kompletującej zamówienie, ale na tym samym magazynie znajdują się bardzo podobnie wyglądające węże innych producentów o takim samym zastosowaniu, czy też węże o dużo mniej wymagającym zastosowaniu, jak np. wąż ogrodniczy do obsługi oczek wodnych. Gdy wszystkie te rodzaje węży, występują w takim samym rozmiarze to niedoświadczona osoba łatwo może się pomylić, a każdy z tych produktów, posiada inną cenę.  

Dodatkowo, klienci bardzo często zamawiają węże w określonej długości i pracownicy muszą kompletując zlecenie, prawidłowo odmierzyć wymagany odcinek, rozwijając rolkę, docinając i zwijając pozostałą część z powrotem. Gdy wąż ma niską średnicę nominalną i jest lekki zadanie jest proste, schody zaczynają się gdy do czynienia mają z wężami do ciężkich zadań o dużej średnicy i promieniu gięcia, często uzbrojonych stalową spiralą.

Pakowanie i zabezpieczenie towaru

Po skompletowaniu wszystkich artykułów do zamówienia, ewentualnym montażu gotowego przewodu, jeżeli klient sobie zażyczył, należy przygotować paczkę do wysyłki tak, aby żaden element nie został podczas transportu uszkodzony. Najwięcej przygotowywanych jest drobnych przesyłek, najczęściej po kilka sztuk złączek kłowych GEKA, szybkozłączek do pneumatyki DN 7,2 , czy też popularnych zaworów m. in. trójdrożnych.

pakowanie-drobnica

Elementy drobne w zależności od ich wielkości, są pakowane i zabezpieczone folią z LDPE, lub w oryginalnych woreczkach dostarczanych przez producentów, tak aby podczas transportu nie uszkadzały się o siebie nawzajem. Szczególnie narażone na tego typu uszkodzenia mogą być elementy wykonane z mosiądzu czy aluminium, z drobnymi elementami, takimi jak zwoje gwintów zewnętrznych. W przypadku pakowania pudełek, wolna przestrzeń jest wypełniania papierowymi i kartonowymi ścinkami, aby elementy wewnątrz nie obijały się o siebie. Większość pudełek dodatkowo jest owijanych folią typu stretch.

dolaczanie-dokumentow

Tak przygotowane paczki, za każdym razem otrzymują naklejkę z dokumentami fiskalnymi, oraz widocznymi kodami odczytywanymi przez firmy kurierskie. Zatem do każdej paczki, jest dołączany dowód zakupu. Codziennie o godzinie 14.00 pojawiają się kurierzy po odbiór przygotowanych do odbioru przesyłek.

Więcej zachodu jest z asortymentem wielkogabarytowym. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ile miejsca zajmuje i ile waży 10 metrowa rolka zbrojonego, gumowego węża o średnicy nominalnej 250 mm. Takiego dużego ładunku zwykła firma kurierska obsługująca "paczkomaty" nie przyjmie. Taki ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć i odpowiednio przygotować do transportu, mając na uwadze nie tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniem artykułu, ale również bezpieczeństwo osób i sprzętu, które ten ładunek będą transportować. 

paczki

Taki ładunek powinien być zamocowany na palecie, która umożliwi załadunek i rozładunek za pomocą np. wózka widłowego, bez narażania przesyłki i zdrowia osób obsługujących na uszkodzenie. Standardowo są to tzw. "Europalety" o wymiarach 120x80 cm, których ładowność może wynosić do 1,5 tony równomiernie rozłożonego ładunku. Przykład takiego ładunku znajduje się po lewej stronie fotografii. Po prawej stronie na tym samym zdjęciu znajduje się niestandardowa paleta o wymiarach 160x160 cm, na której umieszczono rolki węża o DN 250 mm. Ostatecznie przygotowany dla przewoźnika wielkogabarytowy ładunek ma średnicę około 220 cm i wysokość powyżej 70 cm. 

Jak widać na zdjęciu, ładunki są nie tylko zabezpieczone folią stretch, ale również specjalną taśmą do spinania palet, która stabilizuje ładunek również podczas transportu. Taśma zastosowana jest jednocześnie tak, aby jej naprężenie nie uszkodziło przewożonego towaru.

Dzięki doświadczeniu i zapobiegliwości naszych pracowników, możemy dostarczać Państwu towary w nienaruszonym stanie na wskazany adres, ale niestety nie mamy wpływu na zachowanie kurierów, którzy nie zawsze rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków. Nawet wtedy, nasi pracownicy starają się pomagać klientom interweniując u przewoźników w sprawie przesyłek, których nie udało się dostarczyć z różnych, często trywialnych przyczyn.

 

100%
JAKOŚĆ
 
7500
Ponad 7500 rodzajów
węży i złączy
25 lat
Blisko 25 lat
doświadczenia
24h
95% asortymentu realizujemy
od 24h do 7 dni roboczych

Potrzebują Państwo porady technicznej?

Prosimy o kontakt, pomożemy Państwu fachowym doradztwem:

(+48) 75 615 20 30 biuro@intertech.info.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostarczania lepszej jakości usług. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.