Nowe złącza dźwigniowe z Włoch
Udostępniamy Państwu nowe w naszym serwisie złącza dźwigniowe w systemie ANFOR od włoskiego producenta OMV
Złącza włoskie "Anfor", to kolejny system złączy dźwigniowych, które powstały we Włoszech za sprawą założonej w 1955 firmy OMV. Podobnie jak w systemach niemieckich producentów, złącza te są dwuczęściowe i składają się z części wtykowej (męskiej) oraz gniazdowej (żeńskiej). Jednak część gniazdowa posiada zapięcie w postaci dwóch (lub nawet trzech) zaczepów i dźwigni przymocowanych do niej na zawiasach oraz uszczelkę typu O-ring (z okrągłym przekrojem). W tej właśnie części mocuje się kulę, dzięki której złącze podczas pracy wykazuje się możliwością odchyłu od osi. Na kulę nachodzi specjalny kołnierz, na którym spoczywają kły zaczepów z części żeńskiej. Po zaciągnięciu dźwigni, wszystkie elementy są ze sobą połączone, zapewniając szczelność złącza. Elementy skrajne są wyposażone w różnego rodzaju przyłącza i adaptery, umożliwiające montaż przyłączy w i na wężach, przyspawania, wkręcenia lub innego łączenia z urządzeniami przesyłowymi.
Zaletą tego systemu, jest dostępność dużych średnic, nawet do 16" (400 mm), oraz ogromna pula akcesoriów, przystosowanych do wymagających zastosowań przemysłowych w wydajnych instalacjach przesyłowych. Są doskonałą alternatywą dla złączy stosowanych w rolnictwie zwłaszcza przy nawożeniu środkami naturalnymi, takimi jak gnojowica, czy gnojówka, świetnie sprawdzą się również przy budowie tymczasowych instalacji odpompowujących nadmiar wody z zalanych terenów podczas klęsk żywiołowych.
W zastosowaniach asenizacyjnych, najlepiej sprawdzają się podstawowe rozwiązania ze stali ocynkowanej, czy ze stali czarnej, które są dostosowane do wspawania i pomalowania, jednak dla bardziej wymagających zastosowań posiadamy również wersje wykonane w całości lub częściowo ze stali szlachetnej.
Złącza te dzielą wady i zalety z pozostałymi systemami złączy dźwigniowych. Należy pamiętać, iż złącza w systemie ANFOR nie są kompatybilne z innymi systemami złączy dźwigniowych, pomimo bardzo podobnej budowy i nie można ich stosować zamiennie. Jeżeli nie mamy pewności, jaki system złączy posiadamy, lub musimy skorzystać z urządzenia, które nie posiada opisu zastosowanych przyłączy, warto zapoznać się z opisem specyfikacji technicznych tych złączy, lub skontaktować się z doradcą technicznym, który pomoże zidentyfikować system i dobrać odpowiednie elementy do naszych potrzeb.
JAKOŚĆ
Ponad 7500 rodzajów
węży i złączy
Blisko 25 lat
doświadczenia
95% asortymentu realizujemy
od 24h do 7 dni roboczych
Potrzebują Państwo porady technicznej?
Prosimy o kontakt, pomożemy Państwu fachowym doradztwem:
(+48) 75 615 20 30 biuro@intertech.info.pl